Kuo naudinga CRM sistema pardavimų vadybininkams?

Žmonės, dirbantys pardavimų srityje, puikiai žino, kad stiprūs ir geri santykiai su klientais - tai raktas į sėkmę. Nors šiais laikais daug kas perduodama skaitmeninei rinkai, kompiuteris negali visiškai atstoti žmogaus ir sukurti ryšį tarp pardavėjo ir pirkėjo. RetailDrive apklausa teigia, kad 70% vartotojų rinktųsi kontaktą su žmogumi vietoje kompiuterizuoto "boto" (dirbtinio intelekto). 

Pardavimų vadybininkams patikima daug atsakingų užduočių. Jie kontroliuoja technologinius ir žmogiškiuosius poreikius bei yra atsakingi už ataskaitas aukštesnei valdybai. Viena iš svarbiausių ir reikalingiausių technologijų, kuri padeda spręsti šias užduotis yra CRM (“Customer Relationship Management” - liet. “Klientų Ryšių Valdymas”) programinė įranga. Tinkamai parinkta CRM programa sutaupys nemažai jūsų laiko ir pinigų bei padės sudaryti daugiau pardavimo sandėrių. Štai keturios priežastys, kurios skatina pardavimų vadybininkus rinktis “klientų ryšių valdymo” sistemą:

Integracijos

CRM sistema sklandžiai veikia su kitais įrankiais, kuriuos naudojate kartu su komanda: elektroniniu paštu, inventorizacijai ir kontraktams skirtomis programomis ir kt. “Klientų ryšių valdymo” programinė įranga yra tarsi centras, per kurį veikia visos kitos programos. Vietoj to, kad sektumėte reikiamą informaciją skirtinguose šaltiniuose, galite matyti visapusišką esamų ir potencialių klientų informaciją vienoje vietoje. 

Darbo eiga

CRM programa skirta padėti sureguliuoti darbo eigą. Skirtingose sistemose atitinkamai naudojami skirtingi įrankiai, tačiau jų tikslas vienas ir tas pats - palengvinti vadybininkams veiksmų eigos, susitikimų planavimą ir net “nusikratyti” tam tikrų atsakomybių, perleidžiant jas kompiuterizuotai sistemai. 

Bendradarbiavimas

Pardavimų komandos veiksmingumas remiasi į kuo našesnį ir sklandesnį narių bendradarbiavimą. Komandos nariai gali skatinti tai naudodamiesi CMR sistema, kuri leidžia visiems matyti tą patį vaizdą su reikalinga informacija skirtinguose monitoriuose. Be to, yra apstu naudingų funkcijų: bendras informacijos koregavimas, visiems matomų pastabų pridėjimas, pokalbių istorija, bendri kontaktai ir kt. Su CRM programinės įrangos pagalba niekada nebūsite “pagauti nepasiruošę” - prieiga prie reikiamų duomenų įmanoma net ir iš jūsų mobiliojo telefono. 

Automatizavimas

CRM programa sumažina smulkių užduočių kiekį jas automatizuodama. Kam nors komandoje pašalinus ar pridėjus informaciją, visi nariai netrukus būna informuoti. Ši funkcija ypač naudinga, kai reikia sekti dažnai besikeičiantį pardavimo progresą - taip sutaupomas laikas, kurį naudotumėte vis skambindami kolegoms ir klausdami naujienų apie sandėrį. Žinoma, tai gali būti nepatogumas tiems, kurie mėgsta dirbti autonomiškai.

Taigi, CRM technologija gali stipriai sumažinti pardavimų vadybininkų darbo krūvį ir palengvinti kasdienius darbus. Raskite jums ir jūsų komandai naudingiausią programinę įrangą ir galime garantuoti, kad darbo našumas padidės, o sutaupytą laiką galėsite išnaudoti malonesnėms komandinėms užduotims, tokioms, kaip ‘“teambuilding’as”.