3 pagrindiniai CRM sistemos tipai ir kurį iš jų pasirinkti

 “Customer Relationship Management Software” lietuviškai -  tai “klientų ryšių valdymo programinė įranga”, kurios pagrindinė užduotis yra ryšių valdymas ir organizavimas tarp įmonės ir jos klientų. Skirtingų tipų CRM sistema pritaikyta įgyvendinti skirtingiems tikslams. 

Išskiriamos trys pagrindinės grupės:

Operacijų CRM

Šio tipo programinės įrangos yra koncentruotos į pardavimus ir klientų aptarnavimą. Jų pagrindinis tikslas yra iškilusių problemų tarp įmonės ir kliento sprendimas. Didelės apyvartos įmonės CRM pagalba atranda operatyvius sprendimus, kurie palengvina darbą darbuotojams. Kompanijos, kurioms sunkiau sekasi kontroliuoti santykius su klientais, paprastai sulaukia labai daug skambučių. Integravus operacijų CRM greičiau pasiekiama reikalinga informacija ir randamas sėkmingas sprendimas. Laikui bėgant, problemų sprendimai tampa vis labiau automatizuoti, o neretai įterpiama ir dirbtinio intelekto pagalba. Tiesioginis darbuotojo įsitraukimas tampa vis mažiau reikalingas ir naudingas įmonei bei klientams. 

Bendradarbiavimo CRM

Šis tipas yra skirtas supaprastinti darbo eigos procesą ir yra labiau orientuotas į organizacines struktūras, kur CRM programine įranga bendrai naudojasi didelė grupė žmonių. Prieš organizuojant sklandų įmonės-kliento bendravimą, pirmiausia reikia sklandžiai bendrauti įmonės viduje. Daugelis kompanijų susiduria su nepatogumais perduodant projektą iš vienos komandos į kitą, nes taip sugaištama nemažai laiko, kurį būtų galima naudingai išnaudoti kitiems įmonės tikslams. Sistema leidžia vykdyti informacijos perdavimą, mainus ir koregavimą vienoje platformoje bei automatizuoti daugelį įprastų užduočių. Įmonės, įsidiegusios CRM programinę įrangą ne tik palengvins ofise vystančius procesus, bet ir padidins produktyvumą bei sutaupys lėšų. 

Analitinis CRM

Naudojamas duomenų manipuliacijoms, našumo skaičiavimui ir įvairioms marketingo užduotims. Analitinis CRM yra mažiausiai pasiekiamas klientui, nes tai svarbi įmonės vidaus informacija. Šio tipo sistemų pagrindinės užduotys - suprasti klientų elgseną, pateikti įžvalgas apie tokius rodiklius kaip klientų demografinis, amžiaus ir kt. pasiskirstymas bei tirti individualius kliento modelius, kurie vėliau gali būti naudingi priimant sprendimus. Analitinio CRM veiklai labai svarbus vartotojo grįžtamasis ryšys, be kurio nebūtų įmanoma surinkti reikiamų duomenų statistiniams tyrimams. Tai plačiai renkami duomenys, kuriuos sudaro ne tik asmeninė informacija apie patį klientą, bet ir, pavyzdžiui, jo pirkimo istorija, paspaudimai internetinėje svetainėje ant jam aktualios informacijos ir t.t.

Kuris CRM programinės įrangos tipas naudingiausias jūsų įmonei?

Visi trys tipai yra reikalingi norint sėkmingai kontroliuoti visas įmonės funkcijas. Dauguma CRM platformų stengiasi apimti visas tris sritis ir pasiūlyti visapusiškai veikianti produktą. Reikėtų sau atsakyti į paprastą klausimą - kokią pagrindinę problemą šiuo metu bandote išspręsti? Jei jūsų analitinė sritis prižiūrima nepriekaištingai, galbūt jums trūksta profesionalaus klientų aptarnavimo? O galbūt ryšys su klientu yra labai stiprus, bet įmonės viduje vyrauja netvarka?

Naudodami jums tinkamą CRM programą turėsite galimybę suprasti ir tinkamai aptarnauti savo klientus, o tai yra pagrindinis kelias į sėkmingą ir augantį verslą!