Page Rank

„PageRank”, arba trumpai tariant „PR“ – yra matematinis algoritmas, kurį „Google“ naudoja tinklapių ir puslapių reitingavimui paieškoje. „PR“ apskaičiuoja nuorodų, vedančių į puslapius, kiekį ir kokybę, taip jis nustato jų bendrą vertę.


„PR“ veikia paprastu principu: kiekviena nuoroda iš kiekvieno puslapio yra registruojama kaip „balsas“. Kuo daugiau „balsų“ turite, tuo geresnis yra Jūsų puslapio reitingas.
Tačiau tai dar ne viskas. „PR“ „balsas“ taip pat dar priklauso nuo puslapių, iš kurių žmonės yra nukreipiami nuorodų pagalba į Jūsų puslapį, kokybės. Visas šis procesas iš esmės yra ciklas, kurio metu yra tiriamos visos nuorodos, kurios tiesiogiai ar netiesiogiai yra susietos su Jūsų puslapiu.
„PageRank“ naudoja paprastą iteracinį algortimą. „Google“ perskaičiuoja „PR“ balus kiekvieną kartą, kai jis yra aptinkamas internete.
Nors dėl „PR“ naudingumo šiai dienai yra nemažai abejojančių, faktas yra tas, kad „PR“ daro didžiulę įtaką Jūsų nuorodoms ir puslapio reitingavimui. Pasak „Google“, „PageRank“ padeda paieškos varikliams nustatyti, kurie yra patikimiausi tam tikrų raktinių žodžių ir frazių šaltiniai.
Jeigu Jus norite pasinaudoti „Google“ algoritmo „PageRank“ dalimi, turite sukurti A klasės nuorodą. Susiskoncentruokite į nuorodos kokybę, ne į kiekybę ir, žinoma, palaikykite efektyvų vidinį susiejimą. Būtina dažnai tikrinti savo nuorodų būseną, palaikyti svetainės struktūrą gražią ir tvirtą. Stenkitės dalintis tik aukštos kokybės turiniu, kuris pritrauktų pasidalijimų ir paminėjimų.